Returns from the UK

Parcels from Great Britain

Probably the FASTEST delivery from Poland to Great Britain!

RETURNS

How we work?

  • Your international customer can use
    the provided LABEL, so they can send a return package free of charge at the post office or courier point.
  • All returns will be sent back to the address of YOUR STORE in Poland.

RETURNS

Where do we process returns?

You will receive a physical address in the UK from the moment you set up your account. In this way, the address can be included in the regulations of your return policy, on the website or sales portals as the address for shipping returns.

Returns from the UK

WHY GLOBAL24?

117 MLD $


THE VALUE OF THE
E-COMMERCE MARKET

Fashion, electronics and media, toys and hobbies


THE MOST POPULAR E-COMMERCE INDUSTRIES
THE MOST POPULAR E-COMMERCE INDUSTRIES

93,46 $


AVERAGE ORDER VALUE (AOV) ONLINE

Amazon Ebay Sainsbury


THE LARGEST SHOPS AND MARKETPLACES

Returns from the UK

Frequently Asked Questions

What questions are asked most often or at the beginning of returns to the UK?

W Wielkiej Brytanii korzystamy z Royalmail oraz Hermes.

Global24 wraz z usługą obsługi wysyłki paczek, realizuje również ewentualne zwroty od Twoich zagranicznych kupujących. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogą oni we własnym zakresie odesłać dany produkt na adres w ich kraju – ten sam, z którego otrzymali przesyłkę. Co istotne, w systemie można wygenerować zwrotną etykietę, dzięki której docelowi odbiorcy nie ponoszą dodatkowych kosztów. Zastanawiasz się, po jakim czasie zagraniczne zwroty trafią do Twojego magazynu? Należy zaznaczyć, iż informacja o zwrocie pojawia się w systemie już dzień po jego przyjęciu w naszym punkcie zagranicznym. Paczki i listy z Niemiec są już tego samego dnia w naszym centrum w Nowej Wsi Wrocławskiej, natomiast paczki z Wielkiej Brytanii i Francji – dzień później. Adres, na który kupujący mogą nadawać zwroty, jest tym samym, z którego otrzymali przesyłkę. Oznacza to, że dla odbiorców Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Austrii, Hiszpanii, Holandii, Włoch, jest to nasz punkt w tym kraju (w Belgii jest to punkt w Holandii). Innymi słowy, dla nich przesyłki zwrotne są przesyłkami krajowymi. Jeśli chodzi o etykiety lokalnych kurierów, mogą zostać przesłane drogą elektroniczną lub wewnątrz przesyłki. Dedykowany system Global24 udostępnia także aktualne informacje o zwrotach. Prościej mówiąc, możesz w każdej chwili sprawdzić nadawców zwrotów oraz ich lokalizację. Przesyłki zbiorcze ze zwrotami możemy odsyłać do magazynu sprzedawcy raz, dwa, a nawet trzy razy w tygodniu bądź za pomocą wniosku e-mail.

Tak. Każdy, kto chce zacząć wysyłkę poza kraje Unii Europejskiej (czyli właśnie do Wielkiej Brytanii) musi posiadać taki numer. Na terenie Unii Europejskiej ta zasada nie obowiązuje, ponieważ można tutaj dokonywać wolnej wymiany handlowej. Brak posiadania numeru EORI sprawi, że wysyłka towarów do Wielkiej Brytanii zostanie zatrzymana przez Urząd celny. Więcej na ten temat na naszym blogu: „Numer EORI – co to jest?”

Jest to zależne od kilku czynników, m.in. wartości transakcji, pośrednictwa platformy sprzedażowej bądź statusu nabywcy (osoba prywatna/podatnik VAT Wielkiej Brytanii). Więcej o tym na naszym blogu w kategorii: Wielka Brytania.

global24

Our blog

On our blog you will find the latest information and tips from the world of e-commerce and e-commerce logistics.

DO YOU WANT TO KNOW MORE?

Contact

Select what we can help you with, and then we will match a specific solution to you!