FAQ

What questions are asked most often and at the beginning of our joint adventure?

Shipments

Propozycja Global24 to świetny wybór! Dlaczego? Realizujemy przesyłki zagraniczne do wielu krajów, w tym do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Austrii, Hiszpanii, Holandii, Włoch oraz Belgii za pośrednictwem naszych lokalnych punktów. To doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu kupujący mogą być obsługiwani w taki sam sposób, jak przez lokalnych sprzedawców.

To, co nas wyróżnia pośród innych firm, to przede wszystkim najlepszy czas doręczeń. Oferujemy szybkie i bezpieczne doręczanie przesyłek, przy zachowaniu konkurencyjnych cen. Przykładowo, od momentu otrzymania przesyłki w naszym centrum w Nowej Wsi Wrocławskiej, osoba zamawiająca z Niemiec może otrzymać zamówiony produkt już po 24 godzinach, natomiast odbiorca z Wielkiej Brytanii lub Francji – po 48 godzinach. Ponadto razem z usługami wysyłek realizujemy również ewentualne zwroty od zagranicznych kupujących.

Co to oznacza w praktyce? Mogą oni we własnym zakresie odesłać dany produkt na adres w ich kraju – ten sam, z którego otrzymali przesyłkę. Global24, jako jedyna firma w Polsce realizuje przesyłki międzynarodowe e-commerce tak szybko drogą lądową.

W każdym z obsługiwanych przez nas krajów doręczenia realizują najlepsi lokalni przewoźnicy, liderzy usług kurierskich i pocztowych. To sprawdzeni, odpowiedzialni i pewni partnerzy, którzy gwarantują nie tylko najwyższą jakość, ale także najkrótszy czas doręczeń. Usługę wysyłek kontrolujemy, wykorzystując nasz system wysyłkowy. Dzięki niemu sprzedawcy mogą w każdej chwili sprawdzić m.in. status przesyłek oraz linki śledzenia.

Podejrzewasz, że Twoja przesyłka zagraniczna została zagubiona? Nie wiesz, co zrobić w tej sytuacji? Jeśli przesyłka została zagubiona w transporcie bądź status przesyłki od dłuższego czasu nie jest aktualizowany i został przekroczony termin doręczenia, w pierwszej kolejności powinieneś zgłosić sprawę do konkretnej paczki poprzez panel Global24.

Formularz musi zawierać szczegółowy opis zawartości paczki oraz jej opakowania – rodzaj opakowania, kolor oraz ewentualne znaki szczególne. Obowiązkowo trzeba dołączyć fakturę za zamówienie a w przypadku DPD, Royal Mail, Hermes również fakturę kosztową. Nieuzupełnienie dokumentacji spowoduje pozostawienie reklamacji bez rozpatrzenia.

Po skutecznie zgłoszonej sprawie rozpoczną się poszukiwania przesyłki zagranicznej przez firmę kurierską. Czas oczekiwania na stanowisko danego przewoźnika różni się i np. w przypadku Hermes wynosi do 50 dni, a w DPD i Royal Mail do 90 dni. Jeśli chodzi o wysokość zadośćuczynienia (odszkodowania), zależy ono przede wszystkim od rodzaju usługi, w ramach której nadana została przesyłka. 

Współpracujący z nami kurierzy dokładają wszelkich starań, aby obsługiwane przez nich paczki zawsze trafiały do adresatów. Niemniej jednak zdarza się, że przesyłka zaginie. W tej sytuacji Twojemu Klientowi przysługuje prawo zarówno do złożenia reklamacji, jak i ubiegania się o odszkodowanie. Musi on zgłosić problem swojemu sprzedawcy, czyli Tobie, następnym krokiem jest założenie przez Ciebie zgłoszenia w panelu Global24. W przypadku odrzucenia reklamacji przez operatora pośredniczącego w transporcie można odwołać się od decyzji.

Zastanawiasz się, jak wygląda obsługa wysyłki oraz zwrotów w Global24, a także jakimi przewoźnikami zagranicznymi są transportowane paczki do poszczególnych krajów? Kompleksowo obsługujemy zagraniczną logistykę e-commerce, codziennie wysyłamy zamówienia i odbieramy zwroty od kupujących. Skutecznie wspieramy eksport w sprzedaży zagranicznej, pomagamy sklepom internetowym konkurować na globalnym rynku. Nasza usługa wysyłek zagranicznych pozwala na dostarczenie Twoich produktów bezpośrednio do docelowego Klienta za granicą. 

Dzięki współpracy z najlepszymi lokalnymi przewoźnikami zyskujesz pewność bezproblemowego oraz szybkiego dostarczenia przesyłki. Zatem, jakimi przewoźnikami dostarczamy paczki w danym kraju? Odpowiednio:

 •  w Niemczech jest to DHL i DPD, 
 • w Wielkiej Brytanii Royalmail i Hermes, 
 • we Francji Colissimo, 
 • we Włoszech GLS, 
 • w Hiszpanii Correos, 
 • w Belgii i Holandii POST NL, 
 • w Austrii POST AT. 

W każdym z obsługiwanych przez nas krajów doręczenia realizują lokalni liderzy usług kurierskich i pocztowych. To pewni partnerzy, którzy gwarantują najlepszą jakość oraz najkrótsze czasy doręczeń.

Co więcej? Dzięki naszemu rozwiązaniu możesz zaoferować kupującym darmowe zwroty. Etykiety zwrotne na lokalny adres sprawiają, że bez problemu rozpoczniesz sprzedaż na Amazon czy eBay. Jesteśmy najlepsi, szybcy i bezpieczni. Nasi kurierzy dokładają wszelkich starań, aby obsługiwane przez nich paczki zawsze trafiały terminowo do adresatów. Oferujemy konkurencyjne ceny i globalną sieć dostawców. Proponowane przez Global24 rozwiązania pomogą Ci zaoszczędzić sporą ilość czasu. Chętnie pomożemy Ci w rozwinięciu skrzydeł w sprzedaży zagranicznej. Przesyłki kurierskie zagraniczne to nasza specjalność.

Zadajesz sobie pytanie – jaki jest czas transportu zagranicznych paczek kurierskich w Global24? Powinieneś wiedzieć, że zależy on od kilku czynników m.in.  kraju doręczenia, wybranej usługi oraz firmy kurierskiej. Pamiętaj, że usługi kurierskie zamówione przez naszą firmę to dobra i wygodna forma transportu paczek oraz świetna alternatywa dla bezpośrednich usług przewozowych. Realizujemy wysyłki zagraniczne w krajach, w których posiadamy swoje magazyny na preferencyjnych warunkach.

Są to:

 • Niemcy, 
 • Wielka Brytania, 
 • Francja, 
 • Austria, 
 • Hiszpania, 
 • Holandia, 
 • Belgia,
 • Włochy. 

Oferujemy najlepsze czasy doręczeń. Jako jedyna firma w Polsce realizujemy przesyłki międzynarodowe e-commerce tak szybko drogą lądową. Po otrzymaniu przesyłki od Ciebie, doręczenie do Twojego klienta kupującego w Niemczech możliwe jest już po 24 godzinach, natomiast do odbiorcy z Wielkiej Brytanii lub Francji już po 48 godzinach! W razie zaistniałej potrzeby pomagamy również w przesyłkach w innych krajach takich jak: Bośnia, Bułgaria, Szwajcaria, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Grecja, Chorwacja, Węgry, Irlandia, Islandia, Litwa, Luksemburg, Monako, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Szwecja, Słowenia oraz Słowacja. 

Ponadto, razem z usługami wysyłek realizujemy również ewentualne zwroty od zagranicznych kupujących w krajach, w których posiadamy swoje HUB-y. Oferujemy rozwiązanie, dzięki któremu mogą oni we własnym zakresie odesłać produkt na adres ich kraju, ten sam, z którego otrzymali przesyłkę. Przesyłki z Niemiec są już tego samego dnia w naszym centrum w Polsce, natomiast paczki z Wielkiej Brytanii i Francji dzień później. 

Wysyłka paczek, zarówno tych krajowych, jak i międzynarodowych, najczęściej przebiega prawidłowo i bez żadnych komplikacji. Jednak czasem zdarzają się losowe zdarzenia, kiedy w trakcie transportu przesyłka może ostatecznie nie dotrzeć do miejsca docelowego lub zostać uszkodzona. Co zrobić w takiej sytuacji? Z pomocą przychodzi prawo. W kwocie paczki kurierskiej u przewoźników, z których korzysta Global24, jest wliczone ubezpieczenie.

Global24 korzysta z usług najlepszych lokalnych przewoźników, co w zasadzie eliminuje ryzyko wystąpienia problemów, ale nawet w przypadku ich pojawienia się, Twoje paczki i Twój klient mają zabezpieczenie. Z jakich przewoźników korzystamy?

 • Niemcy – DHL i DPD
 • Wielka Brytania – Royalmail i Hermes
 • Francja – Colissimo
 • Włochy – GLS
 • Hiszpania – Correos
 • Belgia – POST NL
 • Holandia – POST NL
 • Austria – POST AT

Reasumując, przesyłki w Global24 są objęte podstawowym ubezpieczeniem firm przewozowych, co w połączeniu z ich renomą, oraz naszemu doświadczeniu w praktyce eliminuje ryzyko wystąpienia problemów. Dlaczego nasze doświadczenie jest tak ważne? Kłopoty przy wysyłce zagranicznej wynikają często z niepoprawnie wygenerowanych etykiet, W naszym systemie, ryzyko wystąpienia takiego błędu jest praktycznie zerowe. Kluczowe znaczenie ma też nasz system działania. Z zewnętrznych firm przewozowych korzystamy lokalnie. Oznacza to, że transport paczek z Polski za granicę jest po naszej stronie, a przewoźnicy nie zajmują się skomplikowanymi formalnościami.

Na jaką kwotę są ubezpieczone przesyłki? Czy są jakieś progi lub określone kwoty? Tak, informacje na ten temat znajdują się w regulaminie Global24. Ubezpieczenie przesyłek to jedna z wielu usług dodatkowych oferowanych przez firmy kurierskie. Co więcej, jest to usługa dostępna zarówno u kuriera krajowego, jak i międzynarodowego. Za stosunkowo niewielką kwotę możesz zyskać poczucie komfortu i spokoju, a w przypadku wystąpienia zdarzenia – szybką likwidację szkody. Niedoręczenie lub uszkodzenie towaru oznacza w tej sytuacji wypłatę odszkodowania. Oto postanowienia regulaminu Global24:

 1. Z tytułu niewykonania bądź nienależytego wykonania usługi przysługuje odszkodowanie za:
 • utratę, ubytek lub uszkodzenie przesyłki realizowanej przez operatora (czyli przez Global24), w wysokości nie wyższej niż 500 EUR,
 • utratę, ubytek lub uszkodzenie przesyłki realizowanej przez podmioty współpracujące, w wysokości nie wyższej niż ubezpieczenie oferowane przez podmiot współpracujący.
 1. Jeśli chodzi o ubezpieczenie:
 • operator zaleca ubezpieczenie przesyłki oraz oferuje usługę objęcia przesyłki ubezpieczeniem, której koszt ponosi osoba płacąca za usługę, zgodnie z aktualnym cennikiem, określającym również wysokość sumy ubezpieczenia, 
 • zlecenie dodatkowej ochrony ubezpieczenia przesyłki Klient zgłasza za pośrednictwem aplikacji lub drogą elektroniczną.
About us

Spodobała Ci się nasza propozycja i rozpoczęliśmy współpracę, ale zapomniałeś, jak się z nami skontaktować? A może masz dodatkowe pytania? Z Biurem Obsług Partnera (BOP) Global24 możesz skontaktować się telefonicznie, dzwoniąc pod nr tel. +48 796 223 155, e-mailowo – wysyłając wiadomość na adres support@global24.com lub wypełniając formularz na naszej stronie.

Kontakt z naszym biurem Obsługi Partnera jest bardzo łatwy i przyjazny niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz i z jakiego kraju dzwonisz. Zapewniamy obsługę na najwyższym poziomie i dbamy o dobre relacje z Klientami. Zespół Global24 to świetnie wyszkoleni i cierpliwi ludzie – dla nas nie ma trudnych przypadków! Zawsze z pełnym zrozumieniem i empatią odnosimy się do każdego zgłaszanego przez Klienta problemu. Jako specjaliści w kwestii logistyki międzynarodowej wyjaśniamy wszystkie wątpliwości i doradzamy wybór najlepszego rozwiązania. 

Nasza mailowa i telefoniczna Obsługa Partnera obejmuje m.in.:

 • udzielanie odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące przesyłek czy zwrotów (przy wcześniejszym założonym zgłoszeniu przypisanym do paczki),
 • udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące obowiązujących przepisów,
 • podpowiedzi w zakresie przesyłek i zwrotów międzynarodowych na największych marketplacach na świecie (Amazon, Ebay).

Jesteśmy z Tobą w stałym kontakcie, na bieżąco ustalając wszelkie procedury oraz inne ważne dla Ciebie sprawy. Zwracamy uwagę na zgodność z obowiązującymi przepisami w zakresie prawa konsumenckiego oraz ochrony danych osobowych, dzięki czemu możesz być pewien obsługi o najwyższym standardzie. Wypełnij nasz formularz kontaktowy lub napisz do nas bezpośrednio i dowiedz się, jak możemy Ci pomóc.

Profesjonalna obsługa Partnera w Global24 dostępna jest 5 dni w tygodniu w systemie zgłoszeniowym, zarówno pod e-mailem, jak i telefonicznie. Nasi Partnerzy mogą liczyć na nasze wsparcie w rozwiązywaniu codziennych problemów w sprzedaży zagranicznej. Zawsze staramy się udzielić pomocy i odpowiedzieć na pytania najszybciej jak to możliwe. Czas oczekiwania na odpowiedź na nowe zgłoszenie wynosi 24h i maksymalnie 48h na już rozpoczęte (licząc dni robocze). 

Co istotne, nasi Partnerzy doceniają, że ich sprawy są często rozwiązywane w czasie pierwszej i jedynej rozmowy telefonicznej, bez przełączania, zbędnego oczekiwania i zmuszania do korzystania z automatycznej infolinii. Korzystając z naszych usług, masz dostęp do odpowiedniej liczby konsultantów, osób technicznych i handlowców, którzy sprawnie i szybko rozwiązują problemy. Odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i udzielą wszelkich niezbędnych informacji.

Bycie dla Ciebie dostępnym, to jeden z naszych głównych priorytetów, a dla Twojej firmy to pewność szybkiego rozwiązania problemów. Oto co wpływa na jakość obsługi Partnera:

 • szybkość reakcji na problem lub zapytanie,
 • jakość udzielonej pomocy lub odpowiedzi,
 • dobry kontakt z osobą udzielającą pomocy lub odpowiedzi.

W Global24 kładziemy nacisk na wszystkie te aspekty. Sprawna i szybka pomoc z naszej strony zapewni Ci płynność i komfort działania.

Nasze usługi dopasowane są do potrzeb sklepów internetowych. Pomagamy obsługiwać logistykę zagraniczną e-sklepów. Zastanawiasz się, co wyróżnia Global24 na tle konkurencji?

 • OBSŁUGA WYSYŁEK I ZWROTÓW – pomożemy Ci sprzedawać na największych marketplaceach (m.in. Amazon, eBay) udostępniając lokalne adresy wysyłkowe i zwrotne.
 • SZYBKOŚĆ – zaskoczysz konkurencję szybkością realizacji zamówień – nawet 1 dzień na terenie Niemiec i od 2 dni w innych krajach (w tym Wielkiej Brytanii).
 • OBSŁUGA PACZEK DO WIELKIEJ BRYTANII – zapewniamy obsługę logistyczną w Wielkiej Brytanii po Brexit (od 48h z odprawą celną w cenie).
 • ELASTYCZNE ROZWIĄZANIA – dostosujemy konkretne rozwiązania pod Twoje potrzeby – szybciej niż w korporacjach
 • PROSTE ZASADY WSPÓŁPRACY – proponujemy współpracę na podstawie prostej, bezterminowej umowy – brak stałych opłat i minimów logistycznych, zarówno dla wysyłek, jak i zwrotów. Przetestujesz nasz nawet przy pojedynczej wysyłce.
 • ADRES ZAGRANICZNY (LOKALNY) – Twój klient otrzyma przesyłki nadane z adresu w jego kraju, a zwrot wykona na adres naszych zagranicznych magazynów.
 • MIEJSCOWI KURIERZY – paczki za granicą doręczają wiodący na danym rynku Kurierzy.
 • w Niemczech jest to DHL i DPD, 
 • w Wielkiej Brytanii Royalmail i Hermes, 
 • we Francji Colissimo, 
 • we Włoszech GLS, 
 • w Hiszpanii Correos, 
 • w Belgii i Holandii POST NL, 
 • w Austrii POST AT. 
 • OSZCZĘDNOŚĆ CZASU – nie musisz poświęcać czasu na wybór przewoźnika – podpowiemy Ci, opierając się o aktualne badania, z kim warto podjąć współpracę za granicą.

Przygotowaliśmy dla Ciebie atrakcyjną propozycję, dzięki której wysyłka towaru za granicę nie będzie stanowić żadnego problemu! Dokładamy wszelkich starań, aby każda wysyłka przebiegała sprawnie, a wszystkie powierzone nam przesyłki międzynarodowe dotarły do celu szybko i bezpiecznie. Już dziś skorzystaj z łatwego w obsłudze formularza i przekonaj się, że najszybsze i najtańsze przesyłki zagraniczne są tylko z Global24.

Returns

Zarządzanie zwrotami i logistyka odzysku to jedne z trudniejszych zadań, z jakimi musi mierzyć się branża e-commerce. Wraz z bardzo gwałtownym wzrostem popularności zakupów online, zwiększa się również liczba zwracanych produktów, co ma bezpośredni wpływ na przebieg logistyki magazynowej. Global24 nieustannie przeprowadza dokładne analizy dotyczące ukrytych kosztów zarządzania zwrotami i opracował strategię, która je ogranicza.

Dowiedz się więcej: Szybkie i pewne zwroty międzynarodowe – jak je zapewnić w swoim sklepie?

Zarządzanie zwrotami i kontrola związanych z nimi kosztów wymagają rozwiązania, które zmaksymalizuje wydajność przeprowadzanych operacji magazynowych. Narzędziem, które potrafi spełnić ten cel, jest nasz dedykowany system zarządzania stanami magazynowymi i wysyłkami zagranicznymi. Oprogramowanie, z którego korzystamy, umożliwia całkowite zautomatyzowanie operacji wykonywanych w magazynie związanych z obsługą zwrotów. Efektywne zarządzanie zwrotami w e-commerce obejmuje następujące czynności:

 • Adres zagraniczny — fizyczny adres w Niemczech, Wielkiej Brytanii Francji, Hiszpanii, Włoszech, Belgii oraz Holandii. Może on zostać podany w regulaminie Twojej polityki zwrotów, na stronie internetowej lub portalach sprzedażowych jako adres do wysyłki zwrotów.
 • Kontrola stanu zwracanych produktów.
 • Automatyczne określanie lokalizacji w magazynie, w którym będą składowane.

Zarządzanie zwrotami jest niezwykle istotną kwestią z punktu widzenia logistyki magazynowej, zwłaszcza w przypadku firm, które prowadzą zagraniczną sprzedaż online. Dobrze zorganizowany łańcuch dostaw pozwala nam zminimalizować koszty generowane przez zwroty i przełożyć je na Twoje oszczędności.

Global24 wraz z usługą obsługi wysyłki paczek, realizuje również ewentualne zwroty od Twoich zagranicznych kupujących. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogą oni we własnym zakresie odesłać dany produkt na adres w ich kraju – ten sam, z którego otrzymali przesyłkę. Co istotne, w systemie można wygenerować zwrotną etykietę, dzięki której docelowi odbiorcy nie ponoszą dodatkowych kosztów.

Zastanawiasz się, po jakim czasie zagraniczne zwroty trafią do Twojego magazynu? Należy zaznaczyć, iż informacja o zwrocie pojawia się w systemie już dzień po jego przyjęciu w naszym punkcie zagranicznym. Paczki i listy z Niemiec są już tego samego dnia w naszym centrum w Nowej Wsi Wrocławskiej, natomiast paczki z Wielkiej Brytanii i Francji – dzień później.

Adres, na który kupujący mogą nadawać zwroty, jest tym samym, z którego otrzymali przesyłkę. Oznacza to, że dla odbiorców Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Austrii, Hiszpanii, Holandii, Włoch, jest to nasz punkt w tym kraju (w Belgii jest to punkt w Holandii). Innymi słowy, dla nich przesyłki zwrotne są przesyłkami krajowymi.

Jeśli chodzi o etykiety lokalnych kurierów, mogą zostać przesłane drogą elektroniczną lub wewnątrz przesyłki. Dedykowany system Global24 udostępnia także aktualne informacje o zwrotach. Prościej mówiąc, możesz w każdej chwili sprawdzić nadawców zwrotów oraz ich lokalizację. Przesyłki zbiorcze ze zwrotami możemy odsyłać do magazynu sprzedawcy raz, dwa, a nawet trzy razy w tygodniu bądź za pomocą wniosku e-mail.

Masz e-sklep w Polsce i zastanawiasz się, jak zrealizować zwroty międzynarodowe? Dzięki propozycji współpracy oferowanej przez Global24, Twoi klienci z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Belgii i Włoch otrzymują przesyłki nadane z adresu w jego kraju. Global24 udostępnia te adresy kupującym, jako ich lokalizację wysyłkowo-zwrotną. Prościej mówiąc, Twoi klienci mogą w wygodny sposób zwrócić towar przesyłką krajową. Informacja na temat każdego zwrotu jest dostępna w systemie online maksymalnie do 48H od momentu otrzymania paczki przez nas w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoch, Belgii oraz Holandii. Jedyny warunek to prawidłowa identyfikacja w adresie dostawy Twojego indywidualnego kodu lub nazwy.

Co więcej, adres, na który kupujący powinni nadawać zwroty, jest tym samym, z którego otrzymali przesyłkę. Dla odbiorców z wyżej wymienionych krajów jest to nasz punkt w tym państwie. System Global24 udostępnia także aktualne informacje o zwrotach, dzięki czemu sprzedawcy mogą w dowolnej chwili sprawdzić nadawców zwrotów oraz ich lokalizację. Wszystkie reklamacje i zwroty w sklepie internetowym skrupulatnie dokumentujemy, a zwracane pełnowartościowe produkty trafiają ponownie na właściwe im miejsca w magazynie, skąd ostatecznie dotrą do Twojego sklepu w Polsce. To wszystko sprawia, że w Twojej firmie panuje porządek, a straty zostają zminimalizowane.

Oferowana przez nasz obsługa zwrotów towarowych w logistyce zagranicznej nie tylko pomaga w utrzymaniu lojalnych Klientów, ale pozwala na optymalizację wydatków związanych z prowadzeniem Twojego sklepu internetowego. Robimy wszystko, aby zwrot towaru w e-sklepie był maksymalnie uproszczony, a co za tym idzie, aby jego realizacja mogła przebiegać nie tylko sprawnie, ale i bezproblemowo. Zapewnimy Twoim klientom zwroty na lokalne adresy naszych zagranicznych hubów, co jest kluczowe przy sprzedaży na Amazon czy eBay

Dowiedz się więcej:

Zastanawiasz się, jak wygląda obsługa wysyłki oraz zwrotów w Global24, a także jakimi przewoźnikami zagranicznymi są transportowane paczki do poszczególnych krajów? Kompleksowo obsługujemy zagraniczną logistykę e-commerce, codziennie wysyłamy zamówienia i odbieramy zwroty od kupujących. Skutecznie wspieramy eksport w sprzedaży zagranicznej, pomagamy sklepom internetowym konkurować na globalnym rynku. Nasza usługa wysyłek zagranicznych pozwala na dostarczenie Twoich produktów bezpośrednio do docelowego Klienta za granicą. 

Dzięki współpracy z najlepszymi lokalnymi przewoźnikami zyskujesz pewność bezproblemowego oraz szybkiego dostarczenia przesyłki. Zatem, jakimi przewoźnikami dostarczamy paczki w danym kraju? Odpowiednio:

 •  w Niemczech jest to DHL i DPD, 
 • w Wielkiej Brytanii Royalmail i Hermes, 
 • we Francji Colissimo, 
 • we Włoszech GLS, 
 • w Hiszpanii Correos, 
 • w Belgii i Holandii POST NL, 
 • w Austrii POST AT. 

W każdym z obsługiwanych przez nas krajów doręczenia realizują lokalni liderzy usług kurierskich i pocztowych. To pewni partnerzy, którzy gwarantują najlepszą jakość oraz najkrótsze czasy doręczeń.

Co więcej? Dzięki naszemu rozwiązaniu możesz zaoferować kupującym darmowe zwroty. Etykiety zwrotne na lokalny adres sprawiają, że bez problemu rozpoczniesz sprzedaż na Amazon czy eBay. Jesteśmy najlepsi, szybcy i bezpieczni. Nasi kurierzy dokładają wszelkich starań, aby obsługiwane przez nich paczki zawsze trafiały terminowo do adresatów. Oferujemy konkurencyjne ceny i globalną sieć dostawców. Proponowane przez Global24 rozwiązania pomogą Ci zaoszczędzić sporą ilość czasu. Chętnie pomożemy Ci w rozwinięciu skrzydeł w sprzedaży zagranicznej. Przesyłki kurierskie zagraniczne to nasza specjalność.

Zadajesz sobie pytanie – jaki jest czas transportu zagranicznych paczek kurierskich w Global24? Powinieneś wiedzieć, że zależy on od kilku czynników m.in.  kraju doręczenia, wybranej usługi oraz firmy kurierskiej. Pamiętaj, że usługi kurierskie zamówione przez naszą firmę to dobra i wygodna forma transportu paczek oraz świetna alternatywa dla bezpośrednich usług przewozowych. Realizujemy wysyłki zagraniczne w krajach, w których posiadamy swoje magazyny na preferencyjnych warunkach.

Są to:

 • Niemcy, 
 • Wielka Brytania, 
 • Francja, 
 • Austria, 
 • Hiszpania, 
 • Holandia, 
 • Belgia,
 • Włochy. 

Oferujemy najlepsze czasy doręczeń. Jako jedyna firma w Polsce realizujemy przesyłki międzynarodowe e-commerce tak szybko drogą lądową. Po otrzymaniu przesyłki od Ciebie, doręczenie do Twojego klienta kupującego w Niemczech możliwe jest już po 24 godzinach, natomiast do odbiorcy z Wielkiej Brytanii lub Francji już po 48 godzinach! W razie zaistniałej potrzeby pomagamy również w przesyłkach w innych krajach takich jak: Bośnia, Bułgaria, Szwajcaria, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Grecja, Chorwacja, Węgry, Irlandia, Islandia, Litwa, Luksemburg, Monako, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Szwecja, Słowenia oraz Słowacja. 

Ponadto, razem z usługami wysyłek realizujemy również ewentualne zwroty od zagranicznych kupujących w krajach, w których posiadamy swoje HUB-y. Oferujemy rozwiązanie, dzięki któremu mogą oni we własnym zakresie odesłać produkt na adres ich kraju, ten sam, z którego otrzymali przesyłkę. Przesyłki z Niemiec są już tego samego dnia w naszym centrum w Polsce, natomiast paczki z Wielkiej Brytanii i Francji dzień później.  

System

Nasze innowacyjne rozwiązanie informatyczne zbudowaliśmy od podstaw. Wzięliśmy pod uwagę wszystkie potrzeby logistyki zagranicznej e-commerce. W Global24 postawiliśmy na specjalizację. Zastanawiasz się, jak wykorzystywane przez nas oprogramowanie wpływa na zarządzanie wysyłką towarów za granicę? To świetne rozwiązanie, które pozwala przede wszystkim zwiększyć wydajność systemu oraz rozwijać funkcje niezbędne, jeśli chodzi o obsługę zagranicznej logistyki w e-commerce. System Global24 to jedyny sposób na korzystanie z naszych usług wysyłkowych i obsługi zwrotów. 

Proponowane przesyłki międzynarodowe to gwarancja oszczędności czasu, a dzięki temu także pieniędzy. Kluczowe jest także budowanie wizerunku solidnej marki, a dzięki szybkiej i bezpiecznej wysyłce za granicę osiągniesz to z łatwością! Ponadto, jeśli dotychczas nie miałeś pojęcia, jak wysłać paczkę za granicę, dzięki nam zobaczysz, że jest to na tyle proste, że zrobisz to bez wychodzenia z biura. Co więcej? Wszystkie przesyłki międzynarodowe pozostają przez nas monitorowane i chronione. Na czas realizacji Twojego zamówienia bierzemy za nie odpowiedzialność, gdy jest ono w naszym posiadaniu. Po przekazaniu do konkretnego przewoźnika międzynarodowego następuje przeniesienie odpowiedzialności, natomiast pośredniczymy w obsłudze zamówienia by maksymalnie skracać czas na wszelkie wyjaśnienia. Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie błyskawicznie reagować, tak by finalny odbiorca był usatysfakcjonowany cały procesem zakupów i zwrotów. 

Zamówienia można dodawać manualnie, importować lub pobierać automatycznie za pomocą integracji z innymi systemami. Połączenia z zewnętrznymi systemami pozwalają na automatyzację obsługi zamówień zagranicznych. W pewny i w pełni bezpieczny sposób integrujemy się z najlepszymi systemami e-commerce, wykluczając tym samym potrzebę własnoręcznego wpisywania danych czy też importowania ich z plików CSV.Inne korzyści wynikające ze stosowania oprogramowania Global24 to m.in. możliwość generowania etykiet, kontrola zwrotów, powiadomienia e-mail, oraz fakt, iż system obsługiwany jest przez urządzenia mobilne.

Chciałbyś skorzystać z naszego dedykowanego narzędzia, ale nie wiesz, czy jest dostępna wersja demo? Oczywiście, że tak! Demo narzędzia jest dostępne dla wszystkich sprzedawców, którzy zarejestrują się na portal.goglobal24.com. Co istotne? Wersja demo jest całkowicie bezpłatna i nie wymaga podpisania żadnych umów abonamentowych. System Global24 to najlepszy sposób na korzystanie z usług wysyłki paczek za granicę oraz obsługi zwrotów. Darmowa wersja oprogramowania to świetne rozwiązanie, które pozwoli Ci sprawdzić, czy jest to odpowiednie rozwiązanie dla twojego biznesu e-commerce. Rejestrując się na portalu, możesz liczyć na wiele korzyści:

 • Łatwe zarządzanie wysyłkami – większość dostępnych funkcji narzędzia opiera się na informacjach o zamówieniach kupujących. Zamówienia możesz dodawać manualnie bądź pobierać w sposób automatyczny za pomocą integracji z innymi systemami.
 • Wersja demo narzędzia umożliwia również generowanie etykiet zagranicznych kurierów, co gwarantuje lepszą wydajność oraz pewność tworzenia listów przewozowych.
 • Monitoring zwrotów – system Global24 zawiera aktualne informacje o przyjętych przez nas zwrotach.
 • Powiadomienia e-mail – korzystając z dedykowanego oprogramowania, masz możliwość konfiguracji powiadomień e-mail na podstawie wielu możliwych w systemie zdarzeń. Wiadomości mogą docierać na różne adresy sprzedawcy – alerty, status zgłoszeń czy e-faktury.
 • Reklamacje i zgłoszenia – zgłoszenia i reklamacje możesz zgłaszać bezpośrednio wewnątrz systemu.
 • Możliwość dokonywania operacji na urządzeniach mobilnych.

Wybierając system Global24, otrzymujesz możliwość automatyzacji zamówień zagranicznych. Ponadto, dzięki integracji z najlepszymi systemami, nie musisz własnoręcznie wpisywać danych.

System Global24 to jedyny sposób na korzystanie z naszych usług wysyłkowych i obsługi zwrotów przy prowadzeniu sprzedaży za granicą. Chcesz, aby Twój e-sklep działał jeszcze sprawniej i szybciej, a do tego wykonywał część zadań za Ciebie? Zatem potrzebujesz integracji e-commerce. Dostęp do naszego systemu jest bezpłatny, a jedyne, co musisz zrobić, to zarejestrować się na portal.goglobal24.com. Wybierając nasz system, w łatwy i skuteczny sposób zapewnisz sobie dostęp do aktualnych stanów magazynowych oraz innych usług.

Co zyskujesz, dodając integracje do sklepu internetowego? Benefity to:

 • zarządzanie wysyłkami z jednego miejsca,
 • szybsza realizacja zamówień,
 • możliwość generowania zagranicznych etykiet,
 • powiadomienia e-mail,
 • reklamacje i zgłoszenia wewnątrz systemu,
 • możliwość dokonywania operacji na urządzeniach mobilnych,
 • oszczędność czasu.

Integracja e-commerce z naszym autorskim API Global24 oraz innymi systemami pozwala na automatyzację obsługi zamówień zagranicznych. Dzięki połączeniu z najpopularniejszymi systemami e-commerce typu Amazon, eBay, Baselinker, IdoSell czy xSale, nie ma potrzeby własnoręcznego wpisywania danych, a co za tym idzie – obsługa zamówień stanie się jeszcze prostsza. Ponadto skutecznie zautomatyzujesz część swojej pracy. Należy podkreślić, iż integracja może być zainstalowana w dowolnym momencie istnienia sklepu internetowego. Dlatego jeśli na początku nie jesteś pewien swojej decyzji, to możesz w przyszłości skorzystać z tej opcji. Wówczas nie tylko usprawnisz swoje usługi, ale również poprawisz szybkość realizacji zleceń.

System, z którego korzystamy, obsługiwany jest przez urządzenia mobilne z systemami Android i iOS. Oprogramowanie działa na urządzeniach przenośnych takich jak: telefony komórkowe, smartfony, palmtopy oraz tablety. To świetne rozwiązanie, które znacznie ułatwia dokonywanie operacji poza biurem. Aplikacja Global24 oferuje wiele możliwości automatycznych, które poprawiają wydajność, m.in. auto-śledzenie czy powiadomienia o aktualizacjach. Wyróżnia ją nie tylko intuicyjny interfejs, ale również szybkość działania oraz automatyczne wykrywanie przewoźnika.

Zastanawiasz się, jak działa aplikacja Global24? Po rejestracji na naszym portalu udostępnimy Ci darmowe narzędzie do globalnego monitorowania przesyłek, które pozwala na śledzenie paczek i listów w dowolnym czasie i miejscu, w trybie online na urządzeniach mobilnych. Dużą zaletą aplikacji jest to, że wszystkie dane wyszukiwań są automatycznie zapisywane na Twoim profilu, dzięki czemu nie musisz za każdym razem ponownie wpisywać numerów identyfikacyjnych, żeby sprawdzić status swoich paczek.

W momencie, kiedy status zamówienia zostanie zmieniony, dostaniesz powiadomienie elektroniczne na urządzenie mobilne, na którym zainstalowana jest aplikacja. Klient oczekujący na paczkę może ją śledzić u lokalnego przewoźnika. Ze względu na fakt, iż każdy numer jest unikatowy, będziesz mógł w łatwy sposób odnaleźć wszystkie zarejestrowane w systemie informacje o przesyłce. Ponadto integracja z innymi zewnętrznymi systemami pozwala zautomatyzować obsługę zamówień zagranicznych.

Tworząc nasze oprogramowanie, zwróciliśmy uwagę przede wszystkim na potrzeby logistyki zagranicznej e-commerce, co pomogło nam zwiększyć wydajność systemu oraz rozwinąć funkcje niezbędne w obsłudze logistyki w sprzedaży zagranicznej. System Global24 to najlepsza metoda na korzystanie z naszych usług wysyłkowych i obsługi zwrotów.

Chciałbyś skorzystać z oferowanego przez nas oprogramowania, ale nie wiesz, od czego zacząć? Dostęp do niego jest bezpłatny, a jedyne, co musisz zrobić, aby móc korzystać, to zarejestrować się na portal.goglobal.com. Rejestracja na portalu da Ci wiele możliwości – zarządzanie wysyłkami, samodzielne generowanie etykiet zagranicznych kurierów, kontrolowanie zwrotów, możliwość konfiguracji powiadomień e-mail. 

Jednak to jeszcze nie wszystko – korzystając z oprogramowania, możesz także składać zgłoszenia i reklamacje bezpośrednio wewnątrz systemu oraz konfigurować dane sprzedawców przed utworzeniem etykiety. Fakt, że system obsługiwany jest przez urządzenia mobilne, znacznie ułatwia dokonywanie wielu różnych operacji. Oto jak działa nasz system krok po kroku:

 1. Zamówienie produktu w Twoim sklepie online bądź marketplace.
 2. Wprowadzenie danych do systemu.
 3. Wygenerowanie etykiety.
 4. Wysyłka zbiorcza wybranej ilości produktów do Global24.
 5. Weryfikacja w Global24 (dodatkowa usługa)
 6. Transport do naszego magazynu w docelowym kraju: DE, UK, FR, ES, NL, IT.
 7. Nadanie paczki lokalnym kurierem.
 8. Doręczenie przesyłki.

Ewentualny zwrot od kupującego:

 1. Spakowanie i wysyłka zwrotu na miejscowy adres naszego magazynu, dzięki załączonej etykiecie zwrotu (po stronie kupującego)
 2. Przyjęcie zwrotu za granicą.
 3. Transport międzynarodowy do naszego magazynu w Polsce.
 4. Odesłanie zwrotu do Twojego magazynu.

System Global24 pozwala na korzystanie z naszych usług wysyłkowych i obsługi zwrotów bezpłatnie wszystkim sprzedawcom, którzy zarejestrują się na portal.goglobal24.com. To coś więcej niż tylko zwykłe oprogramowanie do potwierdzania dostaw z aplikacją do śledzenia paczek. Oprogramowanie Global24 to sprawdzone narzędzie do obsługi dostaw i zwrotów zagranicznych z aplikacją do elektronicznego potwierdzania dostawy.

Oferujemy darmowe, kompleksowe rozwiązanie mobilne do skutecznego monitorowania wydajności przewoźników i potwierdzania dostaw w czasie rzeczywistym. To aplikacja, która pozwoli Ci robić więcej, lepiej i szybciej oraz zwiększy rentowność Twojego e-commerce.  Rejestrując się na portalu, możesz liczyć na wiele korzyści:

 • Łatwe zarządzanie wysyłkami – większość dostępnych funkcji narzędzia opiera się na informacjach o zamówieniach kupujących. Zamówienia możesz dodawać manualnie bądź pobierać w sposób automatyczny za pomocą integracji z innymi systemami.
 • Wersja demo narzędzia umożliwia również generowanie etykiet zagranicznych kurierów, co gwarantuje lepszą wydajność oraz pewność tworzenia listów przewozowych.
 • Monitoring zwrotów – system Global24 zawiera aktualne informacje o przyjętych przez nas zwrotach.
 • Powiadomienia e-mail – korzystając z dedykowanego oprogramowania, masz możliwość konfiguracji powiadomień e-mail na podstawie wielu możliwych w systemie zdarzeń. Wiadomości mogą docierać na różne adresy sprzedawcy – alerty, status zgłoszeń czy e-faktury.
 • Reklamacje i zgłoszenia – zgłoszenia i reklamacje możesz zgłaszać bezpośrednio wewnątrz systemu.
 • Możliwość dokonywania operacji na urządzeniach mobilnych.

Bezpłatne oprogramowanie Global24 jest precyzyjną odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na szybki, dokładny, wydajny i łatwo dostępny system monitorowania usług dostaw zagranicznych. Właśnie z tego powodu stworzyliśmy go dla najczęściej używanych mobilnych systemów operacyjnych na świecie – Android i iOS. To łatwe do opanowania oprogramowanie przeznaczone jest zarówno dla mniejszych, jak i większych firm. Optymalizuje wiele dotychczasowych działań, często wykonywanych ręcznie, m.in. połączenia telefoniczne i e-maile, oraz zmniejsza ilość zbędnej dokumentacji w wersji papierowej.

Jak już wyżej wspomnieliśmy, dostęp do systemu jest bezpłatny, a jedyne, co należy zrobić, to zarejestrować się na wskazanej stronie internetowej. Co więcej, aplikację można szybko skonfigurować, co pozwala niemal natychmiast zacząć korzystać z najbardziej wszechstronnego oprogramowania do dostaw i zwrotów zagranicznych bez jakichkolwiek płatności abonamentowej.

Dostęp do naszego narzędzia jest bezpłatny dla wszystkich sprzedawców, którzy zarejestrują się na portal.goglobal24.com. Z kolei jeśli chodzi o to, jak wygląda rozliczanie za korzystanie z oprogramowania – odbywa się ono w ramach korzystania z usług Global24. Dedykowany system został stworzony od podstaw, przy zwróceniu szczególnej uwagi na potrzeby obsługi logistyki w zagranicznych e-commerce. To jedyny sposób na skorzystanie z naszych usług wysyłkowych oraz obsługi zwrotów.

Bezpłatny dostęp do wszystkich przesyłek na jednym panelu? Nie ma problemu – dzięki naszemu narzędziu Global24 możesz zarządzać przesyłkami, sprawdzać status przesyłki i otrzymywać powiadomienia – a wszystko w jednym miejscu! 

Łatwy dostęp do systemu oraz proste metody rozliczania w ramach usług Global24 to doskonałe rozwiązanie dla właścicieli, zarówno mniejszych, jak i większych sklepów internetowych. System daje bardzo wiele możliwości, m.in. generowanie etykiet, bieżące kontrolowanie zwrotów czy zgłaszanie reklamacji wewnątrz systemu. Jest również możliwość utworzenie wielu etykiet próbnych, ponieważ płacisz dopiero po wykorzystaniu naszej etykiety po skanowaniu w naszym centrum w Nowej Wsi Wrocławskiej. 

Co więcej, każdy sprzedawca, który zarejestruje się na portalu, może korzystać z narzędzia na dowolnym urządzeniu mobilnym. Oprogramowanie działa na urządzeniach przenośnych takich jak: telefony komórkowe, smartfony, tablety czy palmtopy. To świetne rozwiązanie, które znacznie ułatwia dokonywanie operacji poza biurem. Ponadto oprogramowanie oferuje również możliwość integracji z wszystkim innymi zewnętrznymi systemami czy to przez połączenie z naszym autorskim API Global24 bądź innymi popularnym platformami np. Amazon, eBay, Baselinker, Idosell czy Xsale. Pozwala to na automatyzację obsługi zamówień zagranicznych i eliminowanie potrzeb własnoręcznego wpisywania danych.

Etykiety wysyłkowe to dokument w postaci naklejki, który jest naklejany na paczkę i umożliwia przewoźnikowi poznanie informacji o miejscu pochodzenia i docelowego przeznaczenia towarów. Choć prawdą jest, że są one podstawowym elementem zarządzania każdym sklepem internetowym, ponieważ bez nich nie ma możliwości realizacji wysyłek, mogą one stanowić wysoki koszt dla logistyki Twojego e-handlu, jeśli nie są generowane w odpowiedni sposób.

Najważniejszą funkcją systemu Global24 jest generowanie etykiet zagranicznych kurierów. Co więcej, nasz sposób ich tworzenia jest unikalny, ponieważ generujemy je sami, niezależnie od systemów kurierów. To świetne rozwiązanie, które pozwala na lepszą wydajność oraz pewność i gwarancję tworzenia poprawnych listów przewozowych. Istnieje również możliwość generowania etykiet poprzez API (REST).

Etykiety zagranicznych kurierów zawierają następujące informacje: kod pocztowy miejsca przeznaczenia, adres, kraj, numer przesyłki, datę, wagę oraz rodzaj towaru (tylko w przesyłkach do Anglii). Określają również poziom pilności zamówienia – dostawa ekspresowa, dostawa tego samego dnia, dostawa w ciągu 24h lub dostawa w ciągu 2 dni. Dzięki precyzyjnym informacjom paczka dociera do miejsca przeznaczenia w uzgodnionym czasie i na ustalonych warunkach.Istotne jest, aby etykieta na paczkę zawierała kod kreskowy umożliwiający operatorowi zeskanowanie informacji za pomocą terminala laserowego. Zautomatyzowanie procesu generowania etykiet w Global24 pozwala uniknąć błędów informacyjnych oraz zapobiec zagubieniu przesyłek w drodze.

NEWSLETTER

Do you want your e-business to grow thanks to the right logistics solutions?

Subscribe to the CROSS-BORDER LETTER newsletter! Learn about news, tricks and secrets in foreign logistics. Check how to sell abroad and achieve more benefits.